Заметка

Як скло працює на вашу безпеку

Як скло працює на вашу безпеку

Будь-який водій, як початківець, так і досвідчений, знає про те, наскільки важливо дотримуватись правил дорожнього руху і як вони знижують ступінь ризику виникнення ДТП під час їзди.

Однак мало кому відомо, яку роль в забезпеченні безпеки відіграє такий незначний на перший погляд елемент автомобіля, як лобове скло. Тим часом від його якості та цілісності залежить не тільки комфорт водія, але і його здоров’я, а в деяких випадках і життя.

лобове скло

Чистий огляд

Чи не найважливіша функція лобового скла — забезпечити безперешкодну видимість дороги. Якщо водій вчасно не помітить, що наближається транспортний засіб, який-небудь знак або перешкода, то це може призвести до виникнення небезпечної ситуації і ДТП.

Саме тому лобове скло повинно бути якісним і мати кривизну з допуском, визначеним стандартом. Кривизна скла, яка не відповідає вимогам, може впливати безпосередньо на здоров’я водія — викликати головний біль і швидку стомлюваність через постійне мерехтіння перед очима.

Також скло повинно бути добре встановлено у спеціальної майстерні. Адже якщо воно поставлено неправильно, то почне пітніти, «плакати», заважати огляду. А водій може навіть не здогадуватися, що це відбувається через неправильну установку скла.

Крім того, скло не повинно мати жодних відколів або тріщин. Здавалося б, як невелика тріщина перешкоджає огляду? Все дуже просто: по ній може не в той момент пробігти відблиск. Наприклад, через це водій може не помітити пішохода. Вночі ж автоскло, на якому багато тріщин або відколів, буде блищати від зустрічних фар, що різко знижує видимість.

Захист від сторонніх предметів

Під час руху існує ризик, що назустріч автомобілю прилетить сторонній предмет, як невеликий, так і цілком великих розмірів. Сміття, пил і пісок з узбіччя — це, звичайно, неприємно, але не так значно. Але іноді з-під коліс попередніх автомобілів вибиваються камені і рикошетять по склу. Або навіть прилітають запчастини від вантажівок.

Щоб убезпечити автомобіль, офіційні заводи-виробники перевіряють скло на стійкість до пробивання по ГОСТ 5727-88 і влаштовують йому краш-тест. Так, з висоти близько 4 м на нього кидають металеву кулю вагою трохи більше 2 кілограмів. І ця куля не повинна пробити скло наскрізь. Навпаки, вона повинна не менше 5 секунд затриматися на спеціальній автомобільній плівці, яка прокладена між шарами лобового скла.

Вплив на жорсткість кузова

Під жорсткістю кузова розуміється його властивість чинити опір зовнішнім статичним і динамічним навантаженням, які виникають при експлуатації машини. Чим вище цей параметр, тим краще керованість і маневреність автомобіля, особливо при високих швидкостях. На жорсткість кузова впливає цілісність і якість лобового скла. Результати краш-тестів більшості популярних моделей авто показують: якщо воно неправильно встановлено або деформовано, то і жорсткість кузова знижується в середньому на 20-30%, отже, знижується безпека водія і пасажирів.

Все це говорить про важливість характеристик лобового скла для безпечного водіння. Тому при його пошкодженні необхідно відразу виконувати ремонт або заміну. За цими послугами варто звертатися до справжніх професіоналів — фахівців сервісних центрів, які нададуть сервіс по ремонту або заміні скла на виключно високому рівні, а можливо навіть на території замовника.

Оцените статью: Очень плохоПлохоНормальноХорошоОтлично (2 оценок, в среднем: 5,00 из 5)
Загрузка...
Просмотров: 182
загрузка...