Заметка

Як просто та легко влитися у новий колектив

Як просто та легко влитися у новий колектив

Пройдено екзамени, тести, співбесіди та інші випробування, які очікують кандидата при проходженні конкурсу на нове місце роботи, отримано позитивний результат і поставлено відповідний запис в трудовій книжці.

Здавалося б усе, тепер можна спокійно зітхнути, але ще не час. Перед новим працівником або ж стажером стоїть ще одне непросте завдання – безболісно влитися у новий колектив.

нова робота

Насамперед не варто вкрай хвилюватися, а треба зберігати спокій. Тоді все вам вдасться.

Перше знайомство вкрай важливе, адже не дарма живе приказка, що зустрічають людину по одягу. Тому дізнайтеся, який дрес-код в організації, а якщо він довільний, то в якому одязі співробітники зазвичай приходять на робоче місце. Не одягайтесь надто сексуально, створюючи образ жінки-вамп, бо це може викликати заздрість у жінок та зайву увагу від чоловіків, а відтак конфлікти.robota

Спробуйте відразу з кимось заприятелювати. Як правило, це потім має наслідком тривалу та міцну дружбу, а в нового знайомця можна випитати усю необхідну інформацію про колектив – їх звички, традиції, розстановку сил, якщо існують конфлікти між кількома групами. Але не будьте при цьому нав’язливим. Ні в якому випадку, при існуванні суперечностей, не приймайте чиюсь сторону, так дуже просто нажити собі ворогів. Краще займіть нейтралітет.

колектив

У перші дні більше слухайте, а не говоріть, але звісно в міру, щоб не заробити собі образ мовчуна чи відлюдника. Якщо є кімната чи місце для перекуру, а ви палите, ходіть разом з ними, бесідуйте, дізнаючись таки чином щось нове. Якщо ж подеколи заведено пити чай чи каву, то принесіть їх зі собою, пригостіть нових колег солодощами.

Зазвичай у кожному робочому колективі є свої власні традиції. Уважно пригляньтеся до того як тут відзначають дні народження, куди ходять обідати, чи якось особливо проводять останній робочий день – п’ятницю тощо. Дуже добре коли колектив в такі дні збирається на спільні активні розваги, такі як пейнтбол. Такий активний відпочинок зближує людей та розвиває командний дух, завдяки захоплюючим враженням та нестримному азарту. Доречі, якщо ви проживаєте у Львові, то неодмінно відвідайте paintball у місті Лева від клубу BNB — незабутні враження та чудовий відпочинок від міської метушні вам гарантовані.

paintball у місті Лева

Не забувайте приходити на роботу вчасно, краще за 10-15 хвилин до її початку. Також особливо не затримуйтеся по завершенню робочого дня, але не біжіть першими додому.

Намагайтеся уникати пліток, бо інакше про вас може піти слава пліткаря. А тим, хто спробує дізнатися деталі вашого життя, відповідайте односкладово, бо інформація про новака у колективі розноситься досить швидко.

уникайте пліток

Також не слід забувати й про таке явище як моббінг. Це несправедливе і негативне відношення начальства чи співробітників до свого колеги. Спершу потрібно вияснити причину цього. Якщо це просто усталений колектив від нудьги так реагує на новачка, то варто просте перечекати – все налагодиться. Намагайтеся якісно та професійно виконувати свою роботу. Якщо від вас не відчіпляються, то спробуйте знайти в колективі союзників. Дружнє плече завжди допоможе. Уникайте сварок та істерик, особливо на людях, бо це лише може надати наснаги мобберам. Якщо і це не допомагає, то тоді варто звернутися до відділу по роботі з персоналом, а тоді вже до керівника.

Сподіваємося, що ці поради допоможуть вам швидко та безболісно адаптуватися в новому робочому колективі та розпочати своє сходження до поставленої мети.

oblacco_logo

Оцените статью: Очень плохоПлохоНормальноХорошоОтлично (2 оценок, в среднем: 5,00 из 5)
Загрузка...
Просмотров: 535
загрузка...