Заметка

Сонячна енергія

dom

В Україні вже працюють кілька електростанцій на сонячних батареях, які виробляють електрику з енергії сонця. Як це часто буває, навколо чогось нового і незрозумілого відразу ж починають розмножуватися різноманітні чутки.

Як не дивно, але найпоширенішим міфом стала «інформація» про те, що для забезпечення постійної сонячної погоди на станції нібито встановлені градобійні гармати. Звичайно ж, це не так.

Сонячна електростанція складається з безлічі сонячних модулів, кожен з яких пройшов сертифікацію і спеціальні промислові випробування на градостійкість і роботу в складних погодних умовах. Міцний захисний шар на кожному модулі витримує град розміром з куряче яйце і залишається цілим. Навіть якщо якийсь з сонячних модулів буде пошкоджений, його дуже легко і швидко можна буде замінити. Тому немає необхідності якось захищатися від навіть самих несприятливих погодних умов, тим більше таким екзотичним і не дешевим способом.

Ще одним підтвердженням надійності використання даної технології і подібних модулів є той факт, що саме такі модулі встановлюють на дахах будинків в Україні і в інших країнах. 80% всіх сонячних електростанцій встановлені саме в європейських країнах. Вони розроблені з урахуванням особливостей європейського клімату, в тому числі враховувалися і град, і сніг, і вітер. Тому можна зробити висновок, що сонячна електростанція ніяк не впливає на клімат або погоду в регіоні і абсолютно безпечна для жителів.

«Сонячна енергія» — індивідуальний підбір потрібного вам обладнання.

Міф 2, нібито сонячні електростанції виробляють під час своєї роботи шкідливі викиди або навіть випромінюють радіацію. Ця помилка не витримує ніякої критики. Сонячні станції абсолютно екологічні і безпечні. Відсутнє шумове забруднення, не використовуються природні ресурси і не випромінюються Альфа, Бета, Гамма частки (тобто — ніякої радіації).

Звичайно ж, як і для будь-якого іншого генеруючого електроенергію обладнання існує питання вторинної переробки. Однак в разі сонячних електростанцій, незалежно від їх потужності і типу установки — дахові чи наземні — ця проблема вже вирішена. Основні складові сонячного модуля на базі кремнію: пластик, алюмінієва рамка, полікремній, срібло, скло, кабель, — можуть бути повторно перероблені (Recycle) і не проводять ніяких відходів в процесі їх експлуатації.

Міф третій, нібито на виробництво сонячних панелей витрачається багато більше енергії, ніж така панель може згенерувати за весь термін своєї експлуатації. Існує спеціальне поняття Energy Payback Time (EPBT), що показує термін, за який сонячні панелі зроблять таку ж кількість енергії, яка була використана для їх виробництва. В Україні цей термін становить в середньому 1 рік і 3 місяці. Тобто за 25-30 гарантійних років роботи сонячних електростанцій виробиться мінімум в 16 разів більше енергії, ніж було витрачено на виробництво сонячних модулів, з яких ця електростанція була побудована. Це хороший результат для технології, яка так активно розвивається.

Транспортування

Будь-який вид транспортування вимагає додаткових витрат енергії. Сонячна енергетика ж позбавлена ​​необхідності в транспортуванні свого палива — сонячного світла. Крім того, сонячні панелі можуть бути розташовані максимально близько до місця споживання — на даху будівлі або заводу. Таким чином, мінімізуються втрати при передачі кінцевого продукту — електроенергії.

Оцените статью: Очень плохоПлохоНормальноХорошоОтлично (2 оценок, в среднем: 5,00 из 5)
Загрузка...
Просмотров: 102
загрузка...