Заметка

Львів — західна столиця України

Львів - західна столиця України

Як тільки не називають Львів: «місто Лева», «західна столиця України», «український П’ємонт», «українська Прага»… Поляки називают місто Lwow (Львув), німці — Lemberg (Лемберг), а на латині назва міста звучить як Leopolis (Леополіс). Чим такий цікавий Львів і чому він такий популярний серед туристів?

Клімат. Львів має дуже м’який клімат. Сильні морози бувають взимку рідко і тривають недовго, часті відлиги. Літо доволі прохолодне. Ба навіть більше: серед всіх обласних центрів України саме у Львові найпрохолодніше літо. Середня температура найхолоднішого місяця — січня — близько 5 градусів морозу, хоча останніми роками спостерігається до потепління зими. Середня температура найтеплішого місяця — липня -близько 17 градусів тепла, хоча літо також теплішає.

Бернардінський монастир

Населення та національний склад. Населення Львова складає понад 700 тисяч чоловік. Це сьоме за кількістю населення місто України. Львів — багатонаціональне місто. 88% населення складають українці. Другою за величиною етнічною групою є росіяни, що становлять близько 9% населення Львова, хоча за опитуванням 2000 року росіянами себе назвали 12% львів’ян. Інші етнічні групи — це євреї, поляки, вірмени, грузини та інші національності. Львів — переважно україномовне місто. В приватній бесіді українську мову використовують 79% мешканців Львова, російську — 20%.

львів

Львів — це кавова столиця України. Так багато кав’ярень на душу населення, як у Львові навряд чи можна знайти в будь-якому іншому українському місті. Львів’яни дуже люблять починати день з чашки кави. Також у Львові роблять дуже смачні тістечка на основі сиру. Львівські ковбаси — це окрема тема для розмови. Різновидів цих ковбас дуже багато.

місто лева

Львів — це культурна та наукова столиця Західної України. Багато театрів (зокрема, драматичний театр імені Івана Франка) у Львові, львівські вишки вважаються найпрестижнішими в Західній Україні. Серед них — Львівська політехніка, Львівський державний університет, Львівський державний університет внутрішніх справ та інші. Також Львів сміливо можна назвати промисловою столицею Заходу України. Чого лише вартий Львівський автобусний завод, що випускає найсучасніші автобуси. Також Львів — це великий центр радіоелектроніки. Доречі, якщо ви захочити купити меблі для квартири  у Львові, то раджу завітати до меблево-інтерєрного салону Interio Story. Там ви знайдете гарний вибір якісних меблів із натурального дерева у класичному стилі.

Львівський театр опери та балету

Також Львів з недавніх пір славиться своїм сучасним футбольним стадіоном «Арена-Львів». Хоча стадіон «Україна» серед спортивних споруд міста займає не останнє місце. Футбольний клуб «Карпати» — гордість футбольного Львова!

Арена Львів

У Львові магічним чином перетинаються історія та сучасність. Ласкаво просимо до Львова!

oblacco_logo

Оцените статью: Очень плохоПлохоНормальноХорошоОтлично (3 оценок, в среднем: 5,00 из 5)
Загрузка...
Просмотров: 754
загрузка...