Заметка

Формування сирцевих цеглин

Формування сирцевих цеглин

Для цієї роботи необхідно зробити форму найпростішої конструкції. Для її виготовлення беруть стругану дошку-шалівку, два листа фанери. Форму збивають за габаритами стандартної цеглини.

У формі слід передбачити нижню і верхню кришки, до яких кріплять конічні стержні для формування в цеглині полегшуючих порожнин. Робиться це для того, щоб під час мурування розчин міцніше скріплював між собою кладку. Для формування конічних виступів на фанеру кріплять дерев’яні кілочки, приблизно, 2-3 сантиметри довжини.

Деталі форми скріплюють гвіздками. Верхня кришка повинна бути зйомною. Доречі, якщо ви не бажаєте з цим гратись, то на сайті maximuscentr можна просто купити газоблоки, які теж складаються з екологічно чистих матеріалів,  та мають відмінні властивості.

Наповнення цегляної форми

На початку, як класти у форму підготовлений заміс глини, її стінки змочують водою та притрушують або пилом сухої глини, або цементом. Робиться це для полегшення знімання форми із заготовок цегли.

У форму глину кладуть кельмою. При цьому форму струшують, щоб глина повністю наповнила простір. Надлишки замісу глини знімають кельмою або широким шпателем. Для звільнення заготовок форму перевертають і знімають.

Сушіння цегли-сирцю

Один із найвідповідальніших процесів. Для сушіння потрібно зробити стелаж, передбачити його накриття відкритим навісом. Таким, щоб на сирі заготовки не світило сонце, а вітер вільно їх обдував.

Пам’ятаємо. В період сушіння глина всихає, дещо зменшується у розмірах. Приблизно на 15 відсотків від сирої заготовки. Сушіння може тривати тиждень-два. Термін залежить від зовнішньої температури, вологості повітря, від сили вітру та звідки він дме на складені заготовки.

Найпростіший стелаж робиться у вигляді хідника (стрем’янки), в конструкції якого щаблі замінені на дошки. Ширину такого хідника краще робити на довжину 3-4 цеглин. В такому разі дошка не прогнеться під вагою заготовок, сам хідник після сушіння можна скласти та заховати на зберігання.

Навіс

Накриття для стелажів можна зладнати і з матеріалів, які є в господарстві. Наприклад, використати деревину. Проте раціональнішим буде придбати торговий намет, який став популярним під час передвиборних кампаній у якості агітаційного пункту. Зараз їх легко придбати – продають як “бувші у використанні ”. Зрозуміло, якщо агітаційні написи на покритті не будуть дратувати… Хоча їх можна й закрити. Використовувати такий намет для накриття цегли, що сушиться, зручно. Його також можна заховати на зберігання.

Оцените статью: Очень плохоПлохоНормальноХорошоОтлично (2 оценок, в среднем: 5,00 из 5)
Загрузка...
Просмотров: 163
загрузка...